Szczotkowanie zębów

Szczotkowanie zębów nie jest łatwe, jak by się mogło wydawać, niewłaściwe szczotkowanie zaś może doprowadzić do: próchnicy, uszkodzeń szkliwa i podrażnień dziąseł oraz całej jamy ustnej. Pamiętać warto, że przesadne szczotkowanie zębów, może także źle wpłynąć na nasze zęby.

Oto jak powinno się czyścić zęby szczoteczkami elektrycznymi i manualnymi?

Szczoteczki elektryczne, są zmechanizowane, dzięki czemu robią o wiele więcej ruchów niż zwykła szczoteczka.

Szczoteczkę powinno się ustawić przy każdym zębie, ząb czyszczony jest ruchami okrężnymi. Przypuszczalny czas czyszczenia zębów to około 2 minut, ale warto do tego doliczyć korzystanie z nici dentystycznych i płukanek stomatologicznych.

Szczoteczką manualną także można wyczyścić zęby, jest na to kilka sposobów.

Szczoteczki nie trzeba mocno wciskać w zęby, wystarczą energiczne ruchy szczoteczki i ponad dwuminutowe szczotkowanie zębów. Efekt po jednym myciu jest od razu zauważalny. A jeśli dodamy do tego jeszcze pastę wybielającą, to po kilku minutach nasz uśmiech stanie się o wiele bielszy.

Pamiętajcie!!!

Za każdym razem kiedy szorujecie swoje zęby usuwacie kamień nazębny, który nie tylko jest szkodliwy dla zębów, ale powoduje wiele chorób przyzębia.

Jeśli jednak nie będziecie regularnie myć zębów, kamień i osady będą coraz częściej widoczne na waszych zębach. Doprowadzi to nie tylko do próchnicy, ale i do zapalenia dziąseł.

Wszystkiego na temat szczotkowania można dowiedzieć się z poniżej umieszczonego filmu: